Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – roczne podsumowanie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na dobre wpisała się w społeczeństwo. Już kolejny rok mamy możliwość korzystania z tego interaktywnego narzędzia. Legionowscy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu legionowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali internauci.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu legionowskiego w 2022 roku. Przez ostatnich 12 miesięcy, mieszkańcy naszego powiatu korzystali z tego narzędzia 861 razy. Mundurowi potwierdzili ponad połowę sygnałów zgłoszonych przez internautów, z czego 435 zagrożeń zostało wyeliminowanych.

Najliczniejszą grupę zgłoszeń stanowiły zagrożenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, między innymi przekraczania dozwolonej prędkości (289), nieprawidłowego parkowania (73) i niewłaściwa infrastruktura drogowa (42). Kolejna grupa zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach publicznych (56), aktów wandalizmu (23) oraz grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją (19). Znaczna część naniesionych na mapę zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych miejsc, co było dodatkowym sygnałem dla mundurowych, a zarazem potwierdzeniem na to, że dany rejon może być zagrożony. Część ze wskazanych przez internautów zagrożeń była również zbieżna z informacjami, którymi dysponowali dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa było szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Funkcjonariusze potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców, a dzielnicowi tworząc plany działań priorytetowych eliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych. Korzystanie z mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Co ważne, aby to zrobić nie ma potrzeby zakładania żadnego konta, podawania swoich danych czy numeru telefonu. Każde zgłoszenie jest sprawdzane przez policjantów. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia lub potrzeby pilnej interwencji Policji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numeru alarmowego. W takim przypadku należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.