Kontrole miejsc letniego wypoczynku najmłodszych

Policyjna profilaktyk wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legionowie kontynuują kontrole miejsc wypoczynku letniego dzieci i młodzieży na terenie naszego powiatu. Przy tej okazji przedstawiciele służb rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Piękne akweny wodne w powiecie legionowskim powodują, że każdego roku młodzi ludzie przyjeżdżają tu na letni wypoczynek. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby. W ramach działań pn. „Bezpieczne wakacje 2022” i akcji informacyjno – edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu odwiedzają uczestników i organizatorów obozów, kolonii i półkolonii zorganizowanych na terenie naszego powiatu.

Przedstawiciele służb przeprowadzają kontrole miejsc, w których wypoczywają najmłodsi. Ponadto spotykają się z dziećmi, aby rozmawiać z nimi o tym, jak powinny się zachowywać w różnych sytuacjach i okolicznościach, by bezpiecznie spędzić wakacje.

Policjanci i pracownicy sanepidu radzą jak zachowywać się w grupie, podczas groźnych zjawisk pogodowych, informują o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz mówią o szkodliwym działaniu środków psychoaktywnych i negatywnych skutkach kontaktu z tymi substancjami. Mundurowi zawsze też poruszają ważny temat dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiciele wszystkich kontrolujących służb mają jeden wspólny cel – przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.