Komornica: Odpowiedzialność karna. Spotkanie z policją

Odpowiedzialność za czyny karalne, zagrożenia w Internecie, używki to tematy spotkania zorganizowanego dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Komornicy. Policjantka prowadząca lekcję przestrzegała młodzież przed niewłaściwym korzystaniem z portali społecznościowych i zawieraniem podejrzanych znajomości w sieci oraz wytłumaczyła jakie konsekwencje czekają uczniów w przypadku popełnienia czynów karnych.

Policjantka z legionowskiej komendy zajmująca się profilaktyką społeczną- asp. szt. Justyna Stopińska podczas spotkania z licealistami w Komornicy rozmawiała na temat odpowiedzialności prawnej za czyny karalne oraz zagrożeń związanych z korzystaniem z Interenetu.

Policjantka przy pomocy wyświetlonej prezentacji multimedialnej starała się przekazać młodzieży jak najwięcej ważnych informacji o tym jak uniknąć zagrożeń oraz jakie zachowania są przejawami demoralizacji, a które czynami karalnymi wedle przepisów Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas liceum.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Zobacz również