Kolejnych 5 zatrzymanych

Każdego dnia do policjantów wpływają listy gończe, nakazy zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury, aresztu lub zakładu karnego osób poszukiwanych, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Legionowscy policjanci w ciągu jednego dnia zatrzymali aż pięciu mężczyzn, którzy chcieli uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenia bądź przestępstwa.

Do zatrzymania dwóch pierwszych poszukiwanych doszło na terenie gminy Serock. 48 i 35-latek poszukiwani byli na podstawie nakazów doprowadzenia wydanych przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Poszukiwanych mężczyzn namierzył dzielnicowy i przy pomocy kolegów z komisariatu zatrzymał. 48-latek zatrzymany został w miejscu zamieszkania, zaś 35-latek w okolicy jednego ze sklepów. Starszy z mężczyzn w zakładzie karnym spędzi 4 miesiące, młodszy 8 miesięcy, obaj wcześniej dopuścili się przestępstwa kradzieży.

Trzeci z zatrzymanych poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Tarnowie. Mężczyzna został namierzony na terenie Warszawy przez policjantów z Jabłonny, którzy po kilkugodzinnej obserwacji miejsca, w którym według posiadanych informacji miał przebywać, zatrzymali 47-latka. Poszukiwany do placówki penitencjarnej trafił na rok z przestępstwo nie alimentacji.

Kolejny zatrzymany to 36-latek, który miał cztery podstawy poszukiwawcze. Sąd Rejonowy w Krośnie wydał dwa listy gończe, Sąd Rejonowy w Zawierciu wydał nakaz doprowadzenia, a Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wydała zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu mężczyzny. Ustalenia policjantów wydziału kryminalnego legionowskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 36-latka na terenie Legionowa. Mężczyzna za kratkami pozostanie przez trzynaście miesięcy za uporczywe uchylanie się od obowiązku alimentacji.

Ostatni z zatrzymanych wczoraj mężczyzn to 34-latek. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy legionowskiej patrolówki, po tym jak po sprawdzeniu go policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany. Zgodnie z nakazem doprowadzenia, który wydał Sąd Rejonowy w Legionowie, mężczyzna do aresztu śledczego trafi na pięć miesięcy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Regularne zatrzymywanie przez policjantów osób poszukiwanych jest potwierdzeniem, że ukrywanie się przed organami ścigania nigdy nie zwalnia z odpowiedzialności za złamanie prawa.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.