Kolejny sprawca przemocy domowej nie uniknie odpowiedzialności

Policyjny dozór, zakaz kontaktowania się i nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną zastosował na wniosek policjantów legionowski prokurator wobec 45-latka podejrzanego o znęcanie się nad partnerką. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiej komendy zostali skierowani na interwencję domową. Na funkcjonariuszy oczekiwała zgłaszająca. Kobieta przyznała się, że jej partner od blisko pół roku znęca się nad nią. Wobec pozyskania takich informacji mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny. W chwili zatrzymania 45-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał blisko promil alkoholu.
Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej o popełnieniu przestępstwa. Z zeznań kobiety wynikało, że jej partner, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe. Mężczyzna obrażał kobietę, szarpał, dochodziło do rękoczynów. Sytuacja taka miała miejsce od lipca minionego roku.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 45-latkowi zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także zobowiązał go do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda, powinien stanowczo reagować i powiadomić organy ścigania.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.