Kolejne osoby zatrzymane z narkotykami

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali czterech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty za posiadanie środków odurzających. Przy zatrzymywanych mężczyznach w wieku od 26 do 38 lat funkcjonariusze znaleźli metaamfetaminę, amfetaminę oraz marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci codziennie podczas swoich działań sprawdzają, czy osoby, wobec których podejmują interwencję posiadają przy sobie rzeczy, które pochodzą z przestępstwa lub służą do jego popełnienia. W wyniku takich kontroli przy osobach znajdowane są również środki odurzające. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci z Komendy Poniatowej Policji w Legionowie zatrzymali czterech mężczyzn, przy których znaleźli narkotyki.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony piątek przy Alei Legionów. W trakcie patrolu policjanci zauważyli, znanego im z wielokrotnych interwencji, mieszkańca Legionowa. 36- atek na ich widok zmienił kierunek marszu próbując uciec przed mundurowymi. Szybko wyszło na jaw co było powodem jego zachowania. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością metaamfetaminy.

Do kolejnego zatrzymania doszło niespełna dwie godziny później przy ul. Rycerskiej. Policjanci podjęli interwencję wobec grupy mężczyzn . Podczas legitymowania jeden z nich był wyraźnie zdenerwowany i trzęsły mu się ręce. Mundurowi podjęli wobec 38- latka szczegółową kontrolę. U mieszkańca Legionowa ujawnili foliowe zawiniątko z zawartością suszu roślinnego.

W niedzielę tuż po godzinie 10. doszło do następnych zatrzymań. Mundurowi podczas patrolowania ul. Piłsudskiego zauważyli mężczyznę, który nerwowo rozglądał się na boki. Podczas czynności z 26-latkiem funkcjonariusze ujawnili w kieszeni jego spodni foliowe zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to marihuana. W czasie interwencji z mieszkańcem Wieliszewa, policjanci zauważyli idącego chodnikiem kolejnego mężczyznę, który na ich widok znacząco przyspieszył. W trakcie rozmowy, 34- latek sprawiał wrażenie bardzo zdenerwowanego, co spowodowało, że funkcjonariusze dokonali sprawdzenia go pod kątem posiadania środków odurzających. W małej kieszeni spodni patrolowcy ujawnili woreczek strunowy z zawartością zbrylonej substancji koloru białego, który po badaniu narkotestem wskazał że jest to amfetamina.

Czterech mieszkańców powiatu legionowskiego zostało zatrzymanych i trafili do policyjnych celi. Znalezione podczas wszystkich interwencji narkotyki zostały zabezpieczone i zostaną przekazane do dalszych badań. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty z ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

Przypominamy, że każda ilość substancji odurzających jest zabroniona. Oprócz kary pozbawienia wolności, za to przestępstwo grożą wysokie kary finansowe oraz wpis do karty karnej, o którą coraz częściej pytają potencjalni pracodawcy.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.