Kolęda od Policjantów

W tym roku do kanonu kolęd śpiewanych przy wigilijnym stole dołączyła kolejna – „Kolęda od policjantów”. Muzykę do niej skomponował znany polski kompozytor Romuald Lipko, a słowa, jeszcze w ubiegłym roku, napisała podinsp. Anna Zielińska-Brudek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Do jej wykonania został zaproszony aktor i solista Grzegorz Wilk, któremu towarzyszy Chór Komendy Stołecznej Policji pod batutą Sylwii Krzywdy.

Jeszcze w tym roku zostanie wydana płyta – singiel, który był nagrywany w znanym w środowisku muzycznym studiu nagrań w Sulejówku u gitarzysty Winicjusza Chrósta. Zamierzeniem twórców było, aby „Kolęda od policjantów” stała się znana i była śpiewana przez wszystkich policjantów w Polsce.

Słowa tej nietypowej kolędy nawiązują do codziennej pracy policjantów i mówią o niesieniu bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom. Autorka tekstu odwołuje się w niej do przeżyć swoich, jak i koleżanek i kolegów w mundurze, którzy w Wigilijną Noc, pełniąc służbę, będą stać na straży zdrowia i życia innych i „na baczność i spocznij służyć będą człowiekowi”.

„Kolęda od policjantów” już na stałe wejdzie też do repertuaru stołecznego Chóru. Będzie ją można usłyszeć podczas tegorocznych spotkań.

KSP

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.