Kałuszyn: Zmiany w Zarządzie Ochotniczej Straży Pożarnej

W sobotę 12 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kałuszynie gm. Wieliszew, odbyło się Zebranie Sprawozdawczo  – Wyborcze. Zarząd oraz Komisja Rewizyjna przedstawili sprawozdanie z pracy jednostki w roku 2015.

Na zebranie przybyli wójt Paweł Kownacki, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowo st. bryg. Arkadiusz Pich, komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych dh Robert Boryszewski.

Na wyposażeniu jednostki znajdują się 3 samochody w tym 1 lekki (ford), 1 średni (star) i 1 ciężki (iveco). Druhowie w 2015 roku zakupili niezbędny sprzęt. 4.000 złotych na ten cel przekazała Gmina Wieliszew resztę pokryto ze środków własnych i sponsorów.

Jednostka w 2015 roku uczestniczyła w 124 akcjach ratowniczo – gaśniczych. Za kwotę 31.490 złotych zakupiono nowe umundurowania dla strażaków oraz niezbędny sprzęt w tym rozpieracz kolumnowy Holmatro, który wykorzystywany może być przy różnego rodzaju wypadkach komunikacyjnych.

Druhowie przedstawili również plan pracy na 2016 rok oraz wykaz potrzebnych rzeczy, które chcieliby pozyskać. Wójt Paweł Kownacki obiecał pomóc i porozmawiać z Radą Gminy na temat wsparcia finansowego dla jednostki na realizacje planów rozwoju.

MDP i DDP

W strukturach OSP Kałuszyn działa Młodzieżowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza. W skład obu drużyn wchodzi łącznie 75 druhen i druhów

Najmłodsi członkowie spotykają się na zbiórkach podczas których uczą się, bawią i doskonalą już zdobytą wiedzę. Dzięki ofiarności sponsorów jak i rodziców, obie drużyny brały udział w wycieczce do Dyniolandu a także w warsztatach ceramicznych. Wszyscy druhowie posiadają umundurowanie koszarowe, koszulki i legitymacje. Sekcją dziecięcą jak i młodzieżową zachwycony był starosta Robert Wróbel, który odwiedził jednostkę w styczniu. Również wielką rolę młodzieży w jednostkach OSP zauważył wójt Paweł Kownacki, który obecny był na zebraniu.

Nowy Zarząd i Komisja Rewizyjna 

Po udzieleniu absolutorium dla zarządu, przystąpiono do zgłaszania kandydatur i głosowania nad nowym zarządem na kadencję 2016-2020. W głosowaniu tajnym wybierano naczelnika jednostki.

Nowy zarząd:
Prezes – dh Bartłomiej Trzaskoma
Wiceprezes – dh Marek Trzaskoma
Naczelnik – dh Michał Zdunek
Zastępca Naczelnika – dh Ilona Składanek
Sekretarz – dh Jacek Składanek
Skarbnik – dh Arkadiusz Bożym
Gospodarz – dh Adriana Drabek
Członek Zarządu – dh Jarosław Bożym
Członek Zarządu – dh Krzysztof Gronek

MK

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.