Janówek: Pożar pomieszczenia kotłowni

W sobotę (5.03) o godzinie 23:29 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia kotłowni przy budynku mieszkalnym w Janówku Pierwszym gm. Wieliszew. Na miejsce zadysponowano zastępy powiatu legionowskiego i zastęp z JRG Nowy Dwór Mazowiecki. 

Po przybyciu na miejsce zastępu z OSP Krubin zastano ugaszony pożar pieca grzewczego o dużej mocy, który zasilał tunele ogrodnicze. Na miejsce dojechały zastępy z powiatu legionowskiego i JRG Nowy Dwór Mazowiecki.

Z budynku ewakuowano mężczyznę który samodzielnie próbował ugasić pożar. Dzięki jego działaniom ogień został stłumiony jeszcze przed przybyciem pierwszego podmiotu gaśniczego. Do mężczyzny aplikacyjnie wezwano zespół ratownictwa medycznego. Lekarz po przebadaniu pozostawił pacjenta na miejscu zdarzenia. Strażacy po rozwinięciu linii gaśniczej, podali prąd środka gaśniczego na tlące się elementy wyposażenia kotłowni. Cały budynek zarówno kotłowni jak i mieszkalny sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
479M57 – OSP Kałuszyn
477M61 – OSP Krubin
02-81 – Zespół Ratownictwa Medycznego Nowy Dwór Maz
ZZ826 – KP Wieliszew

Foto: DM.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.