Jakie biurko będzie odpowiednie pod komputer?

Wielu z nas spędza przed ekranem komputera sporą ilość czasu. Tak częsta i intensywna praca biurowa, może być jednak szkodliwa dla naszego zdrowia – zwłaszcza, jeśli nieodpowiednio dobierzemy biurko czy krzesło, w towarzystwie których spędzamy przecież nierzadko długie godziny. Jak więc właściwie dobrać biurko, by wyeliminować wystąpienie przykrych konsekwencji związanych z pracą przy komputerze?

Odległość od monitora

To jedna z kluczowych kwestii przy wyborze odpowiedniego biurka. Powinno być ono na tyle szerokie, by móc umieścić na nim monitor w stosownej odległości od naszych oczu. Optymalna wynosić będzie od 40 do 75 centymetrów. Równie istotna jest także wysokość, na jakiej będzie znajdować się ekran. Twierdzi się, że jego górna krawędź powinna odpowiadać wysokości naszego wzroku. Aby ustawić monitor na odpowiedniej wysokości, dobrze jest wykorzystać w tym celu specjalną podstawkę.

Miejsce na klawiaturę

Celem umieszczenia klawiatury przy naszym stanowisku pracy, do wyboru mamy dwie możliwości. Możemy postawić ją na wysuwanej spod biurka półce bądź też umiejscowić ją na biurku. Pierwsze rozwiązanie jest całkiem dobre, jednak niektórym użytkownikom może przeszkadzać fakt, iż ogranicza ono miejsce na nogi. Jeśli zaś chodzi o klawiaturę umieszczoną na blacie biurka, wariant ten daje możliwość oparcia na nim także dłoni oraz nadgarstków.

Obecność szuflad

Dodatkowe szuflady okazują się często bardzo pomocne. Przede wszystkim ułatwiają one organizację, a tym samym niezbędne uporządkowanie przedmiotów, które są dla nas przydatne podczas pracy. Będą to zarówno dokumenty, jak i płyty CD.

Dobrze jest także pomyśleć o miejscu na listwę zasilającą. Obecność takiej przestrzeni umożliwi doprowadzenie do listwy wszystkich niezbędnych do zasilania kabli, pochodzących zarówno od urządzeń znajdujących się na biurku, jak i w pobliżu niego.

Zwykłe czy narożne?

Jeśli chodzi o kształt biurka, do wyboru mamy najczęściej dwa warianty. Pierwszy uwzględnia biurko tradycyjne, prostokątne, drugi zaś – narożne. Szczególnie praktyczne okazuje się być zastosowanie drugiej opcji. Biurko narożne w możliwie jak najlepszy sposób pozwoli zaoszczędzić miejsce, jednocześnie w pełni wykorzystując zajmowaną przestrzeń.

Oprócz swojej funkcjonalności, rozwiązanie to będzie także niezwykle efektowne, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na któryś z ciekawszych wariantów kolorystycznych. Możemy postawić na przykład na modną limonkę, niebieski, pomarańcz czy wrzos. Dzięki temu wzbogacimy i urozmaicimy aranżację pomieszczenia, a tym samym nadamy mu iście wyjątkowego charakteru. (źródło: http://meblohand.eu/)

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.