Jak możesz uchronić swoje włosy przed wysoką temperaturą?

Czasem ciepło jest wskazane dla pielęgnacji Twoich włosów. Kiedy na przykład nakładasz odżywkę lub maseczkę – dopiero delikatnie podgrzana uwolni ona w pełni swoje odżywcze składniki, które wówczas lepiej wnikną w strukturę włosa. Jednak gdy każdego dnia narażasz swoje włosy na suszenie i prostowanie – wysoka temperatura zaczyna im szkodzić oraz je niszczyć zamiast pomagać. Sprawdź, jak możesz chronić swoje włosy przed niekorzystnym wpływem codziennej stylizacji z użyciem ciepła.

Bezpieczne suszenie

Zrób prosty eksperyment. Włącz swoją suszarkę do włosów na poziom, na którym zwykle suszysz swoje kosmyki i nakieruj strumień powietrza na rękę. Ile jesteś w stanie wytrzymać, zanim zacznie Cię on parzyć? Kilka sekund? Kilkanaście? Jeśli tak, to temperatura jest zdecydowanie za wysoka również dla Twoich włosów. Temperatura przewyższająca 70 stopni Celsjusza zdecydowanie nie wpływa korzystnie na stan Twojej fryzury. Używaj suszarek z regulacją mocy suszenia włosów i możliwością ustawienia na chłodniejszy podmuch. Niezwykle istotna jest również kwestia czasu suszenia. Gdy Ci się spieszy zwykle nastawiasz suszarkę na maksymalną moc i włosy w 2 minuty są już suche. Niestety, wtedy niszczysz je najbardziej, zwłaszcza, że gdy są mokre są najbardziej narażone na mikrouszkodzenia. Warto więc zawsze po umyciu delikatnie osuszyć je ręcznikiem i pozwolić włosom delikatnie podeschnąć, a dopiero później sięgnąć po suszarkę.

Ogranicz używanie prostownicy i lokówki

Jeśli masz kręcone lub falowane włosy, nie walcz z nimi na siłę i nie męcz ich każdego dnia rozgrzaną prostownicą. Jeśli masz włosy proste, również postaraj się tak dobrać fryzurę, aby podkreślała ona naturalną tendencję Twoich włosów i pozwól, aby układała się swobodnie na swój sposób. Jeśli już jednak musisz użyć prostownicy lub lokówki, rób to z głową. Nastaw urządzenie na najniższą temperaturę, a wcześniej koniecznie zabezpiecz włosy kosmetykami termoochronnymi zawierającymi silikon i najlepiej jak najmniej alkoholu (bardzo wysusza on włosy). 

Odpowiednie kosmetyki ochronne

Nie istnieje produkt, który zupełnie zniwelowałby skutki wysokiej temperatury i w pełni zabezpieczył Twoje kosmyki. Jednak możesz używać takich, które na pewno opóźnią nieuchronne zniszczenia. Istnieją linie kosmetyków fryzjerskich przeznaczone do ochrony włosów często poddawanych rozmaitym stylizacjom z użyciem ciepła. Niektóre z odżywek zawierają związki ceramiczne, które wzmacniają włos w taki sposób, że po jakimś czasie używania w znacznym stopniu zwiększa się jego odporność na uszkodzenia. Tego typu odżywki rozpyla się na suchych lub prawie suchych włosach i dopiero wtedy stylizuje fryzurę. Oprócz tego można stosować termoochronne mgiełki oraz lakiery do włosów, które szczelnie chronią przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury urządzeń termicznych takich jak: suszarki, lokówki, prostownice czy karbownice. Jeśli zadbasz w ten sposób o swoje włosy, na pewno odwdzięczą Ci się one pięknym i zdrowym wyglądem. (źródło: http://lapuella.pl/)

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.