Jachranka: Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

39-letni kierowca renault, który jechał „wężykiem” całą szerokością jezdni, stwarzając poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Amator jazdy „na podwójnym gazie” został ujęty przez świadków, którzy nie pozostali obojętni na jego niebezpieczną i brawurową jazdę. Za przestępstwo sprawcy grozi teraz do 2 lat więzienia.

W Jachrance, świadkowie zauważyli renault, którego kierowca jechał „wężykiem” całą szerokością jezdni. Wykonywał niekontrolowane i gwałtowne manewry, które zagrażały innym kierowcom. Kiedy pojazd zatrzymał się pod sklepem, świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy i przekazali w ręce policjantów.

Zatrzymanym okazał się 39-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu teraz grozić nawet do 2 lat więzienia.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa świadków. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, należy powiadomić o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.