Jabłonna: Wszystko gotowe na nadejście zimy

Gmina Jabłonna jest już przygotowana na nadejście zimy. W ostatnim tygodniu października Wójt wybrał najkorzystniejsze oferty na zimowe utrzymanie dróg gminnych oraz chodników i miejsc postojowych w sezonie zimowym 2015/2016.

Zimowym utrzymaniem dróg gminnych zajmie się P.P.H.U. ANETKA Cieślińska Aneta z Nowego Dworu Mazowieckiego.

W gminie Jabłonna zakresem zimowego utrzymania zostanie objęte prawie 60 km dróg gminnych. Prace w sezonie zimowym będą polegały na płużeniu dróg na całej szerokości jezdni, likwidacji śliskości dróg poprzez posypywanie jezdni mieszanką piaskową- solną (zawartość soli- min. 30%) na całej szerokości dróg oraz uprzątaniu śniegu łącznie z wywozem. Zakres prac jest modyfikowany w zależności od panujących warunków atmosferycznych.

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie zimowym 2015/2016 składał się z trzech zadań- 1. Drogi gminne w Chotomowie i Dąbrowie Chotomowskiej, 2. Drogi Gminne w Jabłonnie, 3. Drogi gminne w Rajszewie, Skierdach, Suchocinie, Bożej Woli, Wólce Górskiej, Trzcianach, Janówku Drugim. Do przetargu stanęło czterech oferentów, najkorzystniejszą ofertę- w zakresie realizacji trzech zadań- opiewającą na ponad 241 tys. zł- złożyła P.P.H.U. ANETKA.

Najkorzystniejszą ofertę na zimowe utrzymanie chodników i miejsc postojowych w sezonie zimowym 2015/2016 złożyła firma TIP TOP Szulc Władysław z Sierpca.
Zimowe utrzymanie będzie polegało na płużeniu chodników i parkingów, likwidacji śliskości chodników i parkingów poprzez posypywanie mieszanką piaskową – solną oraz uprzątanie śniegu łącznie z wywozem. Przetarg obejmował dwie części: 1. Chodniki i miejsca postojowe w miejscowości: Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Rajszew, Skierdy, Suchocin, Boża Wola, Wólka Górska, Trzciany, Janówek Drugi; 2: Chodniki i miejsca postojowe w miejscowości Jabłonna. Łącznie, zimowym utrzymaniem będzie objęte 37 km chodników.

Najkorzystniejsza oferta złożona w przetargu na zimowe utrzymanie chodników i miejsc postojowych w sezonie zimowym 2015/2016 opiewa na ponad 94 tys. zł.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.