Jabłonna: Włamał się, ale uciec z łupem już nie zdążył

Policjanci z Jabłonny zatrzymali na gorącym uczynku 34-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu będącego w trakcie budowy. Paweł S. po popełnionym przestępstwie wyniósł z domu wkrętarkę i przeskakiwał przez ogrodzenie kiedy wpadł w ręce policjantów. Za to, co zrobił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Z soboty na niedzielę o 2.00 w nocy policjanci prewencji z Jabłony patrolowali ul. Szkolną w Jabłonnie. W pewnym momencie uwagę ich przykuł mężczyzna przeskakujący przez ogrodzenie nowo budowanego domu. Po krótkim pościgu policjanci obezwładnili mężczyznę. W jego plecaku znaleźli wkrętatrkę akumulatorową oraz łom i nożyce do cięcia metalu. Jak ustalili później śledczy prowadzący sprawę 34-letni Paweł S. najprawdopodobniej wyważył okno tarasowe, a  po dostaniu się do środka budynku skradł narzędzie elektryczne warte przeszło tysiąc złotych.

Paweł S. usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru 2 razy w tygodniu. Mężczyzna w przeszłości był już notowany w policyjnych kartotekach za podobne przestępstwa, tym razem za kradzież z włamaniem 34-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.