Jabłonna: Pożar domu i samochodów

W niedzielę (11.01) o godzinie 4:38 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, odebrał zgłoszenie o pożarze sklepu w Jabłonnie przy ulicy Szkolnej. Na miejsce wysłano dwa zastępy z JRG Legionowo oraz OSP Jabłonna.

Strażacy po przybyciu na miejsce, zastali objęte pożarem dwa samochody osobowe marki toyota i fiat, oraz pożar wnętrza poddasza murowanego budynku parterowego. Poddasze było użytkowane jako lokal mieszkalny a na parterze znajdował się sklep. Część handlowa nie została zajęta przez ogień. Do działań gaśniczych wezwano również zastęp z OSP Chotomów.

Po rozpoznaniu sytuacji rozwinięto 3 linie gaśnicze w tym jedną z pianą do gaszenia płonących pojazdów. Aby dostać się do wnętrza budynku strażacy musieli wyważyć drzwi zarówno na parterze jak i na poddaszu. Po odcięciu dopływu prądu, ratownicy w aparatach powietrznych, weszli do środka i podali dwa prądy wody na płonące elementy wyposażenia mieszkania.

Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne oraz patrol policji z Wieliszewa. Strażacy z OSP Legionowo pełnili zabezpieczenie terenu miasta i powiatu.

Po ugaszeniu i przelaniu spalonych elementów całość sprawdzono kamerą termowizyjną aby wyeliminować potencjalne źródła ognia.

Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny.

Udział w akcji:
471-21 – JRG Legionowo
471-25 – JRG Legionowo
479-06 – OSP Jabłonna
479-44 – OSP Jabłonna
479-88 – OSP Chotomów
ZZ825- Komisariat Policji Wieliszew
Pogotowie Energetyczne

M.K.
Foto: M.M.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.