Jabłonna: Medal za długoletnie pożycie małżeńskie

W czwartek 25 czerwca Wójt Jarosław Chodorski wręczył Państwu Elżbiecie Beorud – Jaworek i Jerzemu Jaworek medal za długoletnie pożycie małżeńskie.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach. Nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom polskim

Wójt Jarosław Chodorski wręczając medale powiedział między innymi. – Z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego składam Państwu najserdeczniejsze życzenia. Minęło 50 lat od chwili kiedy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie wzajemną dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem dobre i złe chwile, decydując się pójść razem przez życie, pomagać sobie w ciężkich chwilach i cieszyć się wspólną radością, budować życie na mocnym fundamencie miłości, przyjaźni i zaufania. Te spędzone razem lata to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia – istota związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń, które podejmują decyzję o założeniu rodziny.-

Wręczenie medali odbyło się w Urzędzie Gminy Jabłonna. Państwo Elżbieta Beorud – Jaworek i Jerzy Jaworek są mieszkańcami naszej gminy, mieszkają w Chotomowie.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.