Groził podpaleniem zabudowań. Trafił do aresztu

Nieporęccy policjanci, kilka minut po zdarzeniu, zatrzymali 42-latka podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Napastnik grożąc przedmiotem przypominającym broń oraz spaleniem zabudowań żądał od pokrzywdzonych pieniędzy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec napastnika tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Sytuacja miała miejsce na początku br. miesiąca na terenie gminy Nieporęt. Dyżurny komisariatu otrzymał informacje, iż napastnik wtargnął na jedną z posesji w gminie i grożąc pokrzywdzonym najpierw przedmiotem przypominającym broń, a następnie spaleniem zabudować, zażądał pieniędzy w kwocie 2000 złotych. Dzięki postawie pokrzywdzonych mężczyzna nie osiągnął zamierzonego celu i oddalił się z posesji.
Na miejsce natychmiast skierowane zostały policyjne patrole. Informacje przekazane przez pokrzywdzonych oraz błyskawiczne działania mundurowych doprowadziły do zatrzymania napastnika.42-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiałów dowodowych przez nieporęckich śledczych całość sprawy, wraz z zatrzymanym, trafiła do Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Tam prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na wniosek prokuratury sąd zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przez mężczyznę przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawiania wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.