Gospodarka Odpadami – nowa umowa

Od 1 lipca obowiązuje nowa umowa na odbiór odpadów komunalnych z terenu Legionowa. Dwa dni temu zastępca prezydenta Marek Pawlak oraz kierownik Referatu Ochrony Środowiska spotkali się z kierownictwem firmy MPK PURE HOME Sp. z o.o, która przez kolejne dwa lata będzie obsługiwała mieszkańców. Na zebraniu, w którym uczestniczyli również przedstawiciele administracji SMLW, omówiono zasady współpracy.

Od 1 lipca 2015 r. nastąpią pewne zmiany w zasadach odbioru odpadów komunalnych z budynków zabudowy jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.=

Zabudowa jednorodzinna

Zmienią się kolory worków. Papier, zamiast do niebieskiego, wrzucać będziemy do worka żółtego razem z plastikiem i metalami. Szkło (zamiast do worka żółtego) trafi do zielonego. Odpady roślinne wrzucać będziemy do worka brązowego (dotychczas był zielony). W okresie przejściowym kilku tygodni obowiązywać będą zarówno nowe, jak i stare rodzaje worków. Odpady zielone (roślinne) odbierane będą częściej. Zamiast 4 razy – 7 razy w roku (dodatkowo w maju, sierpniu i październiku). Wkrótce do legionowskich domów trafią ulotki informacyjne z harmonogramem odbioru odpadów zielonych.

Zabudowa wielorodzinna

Zwiększy się liczba pojemników do segregacji śmieci na terenie zabudowy wielorodzinnej. Przybędzie ponad 150 zestawów, w tym 35 powiększonych. Znikną też pojemniki koloru niebieskiego, a papier będziemy wyrzucać do żółtych. Ich lokalizacje zostały wyznaczone po konsultacji z mieszkańcami i administracją spółdzielni. Ustalono też, iż pojemniki do segregacji będą myte przez firmę wykonującą usługę 3 razy w roku: 15 sierpnia, 30 października i 31 marca.

Podczas spotkania zapadły także wstępne ustalenia dotyczące odbiorów odpadów budowlanych i gruzu, dużych gabarytów oraz procedury przyjmowania reklamacji. Dyskutowano nad poprawą jakości usług i problemami związanymi z podrzucaniem śmieci przez mieszkańców innych gmin oraz przez firmy unikające segregacji odpadów.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.