Dzielnicowi wspólnie z pracownikami pomocy społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów

Dzielnicowi z Serocka spotkali się z pracownikami pomocy społecznej, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Uczestnicy zostali zapoznani z funkcjonowaniem aplikacji KMZB, „Moja Komenda” oraz założeniami programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Tradycyjnie już policjanci omówili metody oszustwa „ na policjanta” i kradzieże „na administratora”.

Dzielnicowi w ramach swoich zadań bardzo często spotykają się z rożnymi osobami, grupami społecznymi czy też organizacjami, aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Tym razem dzielnicowy z Serocka odwiedzili Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” omówione zostały zagrożenia wynikające z takich przestępstw jak oszustwa „na policjanta”, „na wnuczka” czy kradzieże „na administratora”.
Policjanci tłumaczyli pracownikom GOPS jak działają przestępcy dokonujący oszustw, kradzieży, jakich metod używają, aby zmanipulować swoje ofiary, a w efekcie pozbawić ich często oszczędności całego życia.

Policjanci prosili uczestników spotkania, aby te wszystkie informacje przekazali swoim podopiecznym. W ten sposób wspólne działanie policji i instytucji samorządowych, ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa wśród starszych mieszkańców gminy.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.