Dzielnicowi natychmiast odizolowali agresywnego syna od matki

53-letni legionowianin został zatrzymany przez dzielnicowych po tym, jak kolejny raz wszczął awanturę w domu i znęcał się nad schorowaną matką. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się do matki, a także nakazu opuszczenia wspólnego mieszkania. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi mu teraz kara do nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

O agresywnym zachowaniu 53-latka zawiadomiła policjantów sama pokrzywdzona. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała, że jej syn wszczął kolejną awanturę, znajduje się pod wpływem alkoholu i jest bardzo agresywny. Dzielnicowi, którzy pojechali na miejsce zdarzenia potwierdzili, że mężczyzna jest nietrzeźwy, badanie alkomatem wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynikało, że dziś wróciła ze szpitala, a syn wszczął kolejną awanturę wyzywając ją słowami wulgarnymi. Padły również groźby pozbawienia życia i zdrowia. Podczas poprzednich awantur dochodziło także do przemocy fizycznej wobec pokrzywdzonej.

53-letni agresor został zatrzymany przez dzielnicowych i przewieziony do legionowskiej komendy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze pracujący nad tą sprawą przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej. Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mężczyźnie zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan zdrowia. Zapadła również decyzja o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą nieporadną ze względu na wiek czy stan zdrowia kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawiania wolności.

Sprawa ma charakter śledztwa i prowadzona jest przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.