Dwóch Ormian i Polak wpadli w ręce Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin ujawnili i zabezpieczyli 180 000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy o szacunkowej wartości blisko 130 tysięcy złotych. Zatrzymani zostali również mężczyźni, u których znaleziono nielegalny towar – dwóch obywateli Armenii i Polak.

W wyniku działań ukierunkowanych na zapobieganie i przeciwdziałanie przestępczości transgranicznej funkcjonariusze Straży Granicznej podczas przeszukania kilku samochodów i prywatnych posesji na terenie powiatu nowodworskiego i legionowskiego ujawnili 180 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Łączna wartość zarekwirowanego towaru to około 130 tys. złotych. Część nielegalnych papierosów przewoził samochodem 53 – letni obywatel Armenii. Dodatkowo, funkcjonariusze znaleźli przy nim ok. 10 gram marihuany. Kolejnych ujawnień dokonano w dwóch garażach należących do jego syna 31 – letniego Ormianina oraz w samochodzie 28 – letniego Polaka – mieszkańca Legionowa. Wartość zabezpieczonych papierosów to blisko 130 tys. złotych. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłacenia podatku akcyzowego, vat i należności celnej mogłyby wynieść ponad 210 tys. złotych.

Wszystkim przedstawiono zarzuty za przestępstwo skarbowe (art. 65 § 1 i 3 kks.), dodatkowo jeden z cudzoziemców usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających w postaci marihuany (art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Dwóch z zatrzymanych poza 51 – latkiem przyznali się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddali się karze grzywny. Ten jedynie przyznał się do posiadania narkotyku, ale i tak odpowie za przestępstwo skarbowe.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.