Domowy agresor trafił pod policyjny dozór

Dozór policyjny to wolnościowy środek zapobiegawczy, polegający na tym, że podejrzany, który pozostaje na wolności, zobowiązany jest do wypełniania nałożonych na niego obowiązków. Jego celem jest zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego przez ograniczenie swobody, która polega na systematycznym kontrolowaniu i pozostawieniu podejrzanego do dyspozycji sądu lub prokuratury. Taki właśnie środek zastosowała prokuratura wobec 52-letniego mieszkańca Gminy Serock.

W miniony piątek dyżurny Komisariatu Policji w Serocku otrzymał zgłoszenie od kobiety z relacji, której wynikało, że pijany mąż po raz kolejny wszczął awanturę i jest agresywny. Na miejsce pilnie udali się legionowscy funkcjonariusze. Mundurowi ustalili, że przemoc w tym domu trwa kilku miesięcy. 52-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczyna awantury, obraża żonę i córkę, popycha i szarpie kobiety za włosy. Zakłóca spoczynek nocny kobietom , a nawet wypędza z domu rodzinnego. Postępowanie policjantów w tej sytuacji mogło być tylko jedno. 52-letni agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutów znęcania się nad osobami najbliższymi. Prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Mężczyzna musi również opuścić mieszkanie, które zajmował z pokrzywdzonymi oraz ma zakaz zbliżania się do żony i córki.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie. Za popełnione przestępstwo domowemu agresorowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.