Diuna z wizytą u seniorów

Diuna, labrador pracujący w Urzędzie Miasta Legionowo pod opieką trenera Iwony Wymazał odwiedził nowych przyjaciół w Domu Pomocy Społecznej Kombatant. Spotkanie z psem dla seniora jest bezcenne, bowiem to nie tylko forma dogoterapii, ale też powrót do wspomnień do dawnych radości.

Wielu seniorów tęskni za swoimi psami, pamięta zabawy z pupilem i miło wspomina dawne lata. Dla nich zajęcia z labradorem przyniosły wiele radości. Uśmiech pojawił się na wielu twarzach, gdy pies szukał ukrytych smaczków lub wykonywał zadane ćwiczenia. Możliwość przytulenia się do psa, pogłaskania go, rzucenia piłki czy maskotki to również elementy aktywizacji seniorów, którzy spontanicznie i naturalnie chcą współpracować z psem.

Diuna to jeden z psów, które na co dzień pracują w Urzędzie Miasta Legionowo w Referacie Kultury i Współpracy. Labrador odwiedził też seniorów w ich mieszkaniach. Podczas zajęć z seniorami potrafił podać łapę, warować, przytulić się i aportować rzucony przedmiot. Duże emocje wywołują zabawy węchowe, gdy pies szuka schowanych przedmiotów lub zgaduje, w której dłoni uczestnik spotkania terapeutycznego trzyma smakołyk. Dogoterapia urozmaica dzień i przynosi dobre rezultaty, przy jednoczesnym aktywnym i miłym spędzaniu czasu, relaksuje i pozostawia dobry humor. Pomaga seniorom zachować sprawność ruchową i intelektualną.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.