Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Ćwiczenia Koordynujące pracę Policji i Straży Pożarnej

W czwartek (25.06) na terenie gminy Wieliszew odbyły się wielkie ćwiczenia koordynujące pracę policji i straży pożarnej. Organizatorem była Komenda Główna Policji we współpracy z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą w Legionowie i Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Gminy Wieliszew.

W ćwiczeniach udział wzięło blisko 600 policjantów z komend w Płocku, Radomiu, Kielcach, Lublinie, Białymstoku i Bydgoszczy. W trakcie ćwiczeń przeprowadzono kilka epizodów w tym atak terrorystyczny, strzelanina, pościgi i użycie niebezpiecznej substancji chemicznej.

Zadaniem policjantów było zatrzymać terrorystów. Strażacy dokonali dekontaminacji skażonych osób. W działaniach udział wzięły równiez zespoły specjalistyczne ratownictwa medycznego wchodzące w skład zaplecza Komendy Głównej Policji.

To pierwsze tak wielkie manewry w powiecie legionowskim. Wszystko to za sprawą zlokalizowanego w Legionowie Centrum Szkolenia Policji. W poszczególnych epizodach udział wzięli również strażacy z OSP Janówek i OSP Kałuszyn.

 

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.