Chwilę po zdarzeniu został zatrzymany przez mundurowych

Zarzut zniszczenia mienia o wartości 2 000 złotych usłyszał 20-letni mieszkaniec gminy Nieporęt. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych chwilę po tym, jak wyrwał lusterko z zaparkowanego przed posesją samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia. Teraz młody człowiek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

O interwencję Policji kilka dni temu poprosił jeden z mieszkańców gminy Nieporęt, któremu młody mężczyzna uszkodził lusterko w samochodzie osobowym i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci już kilka minut po tym zdarzeniu, patrolując okolicę zatrzymali mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez świadków zajścia. 20-latek był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

Właściciel pojazdu wycenił szkodę na 2 000 złotych.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy usłyszał zarzut zniszczenia mienia, do którego się przyznał. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.