Pilne
  • WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna                WYBORY SAMORZĄDOWE: Bogdan Kiełbasiński został wybrany Prezydentem Miasta Legionowo *** Jarosław Chodorski wybrany Wójtem Gminy Jabłonna

Chotomów: Strażak ranny podczas pożaru

W poniedziałek (21.03) o godzinie 12:23 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze w domu mieszkalnym w Chotomowie przy ulicy Pięknej. Do działań zadysponowano dwa zastępy ratowniczo – gaśnicze.

Po przybyciu pierwszego podmiotu gaśniczego na miejsce zdarzenia, zastano rozwinięty pożar na poddaszu. Do środka wprowadzono rotę ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą. W tym samym czasie podano drugi prąd wody z zewnątrz na pokrycie dachowe. Strażacy musieli wykonać dwa otwory w dachu, przez które również podano prądy wody. Spaleniu uległo całe poddasze drewnianego budynku mieszkalnego.

Złamana ręka strażaka

Po stłumieniu płomieni, strażacy przystąpili do usuwania spalonej elewacji budynku aby sprawdzić czy nie ma jeszcze gdzieś zarzewi ognia. W pewnym momencie jeden z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, odrywając kolejne elementy od budynku, poczuł silne szarpnięcie w ręku. Ponieważ ból był bardzo silny, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz zdiagnozował u strażaka złamanie prawej ręki. Pacjent odwieziony został do szpitala.

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
01-177 – Zespół Ratownictwa Medycznego
Pogotowie energetyczne

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.