Był pijany, został zatrzymany przez świadków

Kilka dni temu na terenie gminy Jabłonna doszło do obywatelskie zatrzymania. Świadkowie zareagowali i uniemożliwili jazdę kierowcy ciężarówki, który miał w organizmie 2 promile alkoholu. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci mężczyzna próbował ich przekupić, oferując pieniądze. Za próbę skorumpowania mundurowych grozi mu teraz nawet do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci z legionowskiej drogówki zostali powiadomieni o ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Jak wynikało z relacji świadków kierowca pojazdu ciężarowego zataczając się wsiadł do auta i próbował odjechać ze stacji benzynowej. Świadkowie, podejrzewając, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu, uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy i powiadomili Policję.

Mundurowi z drogówki, którzy przyjechali na miejsce, przeprowadzili badanie trzeźwości kierowcy iveco. Urządzenie pokazało, że ma on w organizmie 2 promile alkoholu. 49-latek, chcą uniknąć odpowiedzialności za jazdę po alkoholu, próbował przekupić policjantów. Za zapomnienie o sprawie oferował im pieniądze.

Obywatel Turcji został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Kiedy wytrzeźwiał, został przewieziony do legionowskiej prokuratury, gdzie słyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz przekupstwa. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Legionowie. Świadkom bardzo dziękujemy i gratulujemy zaangażowania, profesjonalizmu w działaniu, a w szczególności godnej podziwu postawy, która powinna stanowić wzór dla wszystkich.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.