Budowa tunelu – zmiany w organizacji ruchu

Budowa tunelu pod torami w miejscu przejazdu kolejowego to jedna z najważniejszych inwestycji w bieżącym roku. Zakończyły się prace projektowe oraz te związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. W nocy z 30 na 31 grudnia zlikwidowano przejazd w ciągu ulic Polna – Kwiatowa i zostało uruchomione tymczasowe, bezpieczne przejście dla pieszych. Dla kierowców wyznaczono objazd przez wiadukt w ulicy Warszawskiej/Zegrzyńskiej (DK61). Choć obecne utrudnienia potrwają przynajmniej rok, kierowcy już nie mogą doczekać się nowego, bezkolizyjnego przejazdu.

Tymczasowe przejście dla pieszych
Aby maksymalnie zniwelować uciążliwości związane z tą jakże ważną inwestycją, dla przechodniów uruchomiono tymczasowe przejście dla pieszych. Doprowadzają do niego podjazdy umożliwiające swobodne korzystanie przez osoby z niepełnosprawnościami lub prowadzące wózki. Dodatkowo przejście jest oświetlone i pozostaje pod kontrolą dróżnika w godzinach od 6:00 do 18:00. Niestety całodobowemu funkcjonowaniu przejścia stanowczo sprzeciwili się kolejarze, m.in. ze względu na prowadzone w tym miejscu prace nocne.

Zmiany w kursowaniu bezpłatnej linii D3
Trasa linii D3 DKM Legionowo uległa niewielkiej zmianie. W kierunku Osiedla Bukowiec skasowany został przystanek Wąska 01, natomiast uruchomiono przystanki: Zegrzyńska 02, Strużańska 01, Krakusa 01 i Polna 01. Trasa w kierunku Osiedla Młodych nie zmieniła się. Ulica Wąska pozostanie przejezdna do czasu udrożnienia ulicy Pileckiego (na wysokości od Wąskiej w kierunku dworca PKP).

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.