Białobrzegi: Nietrzeźwy kradzionym autem wjechał w przystanek

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego. Mężczyzna kradzionym samochodem doprowadził do kolizji uszkadzając przystanek autobusowy w Białobrzegach. Kierujący oplem miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. O całym zdarzeniu Policję powiadomili żołnierze z jednostki wojskowej w Białobrzegach, którzy uniemożliwili kierowcy oddalenie się z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w Białobrzegach. Dyżurny nieporęckiego komisariatu otrzymał informację o kolizji. Policjanci na miejscu zastali 24-latka oraz dwóch świadków – żołnierzy pełniących służbę na terenie jednego z obiektów wojskowych znajdujących się w okolicy. Z relacji świadków wynikało, że usłyszeli oni hałas dobiegający z ulicy. Kiedy wyszli sprawdzić co się stało, zobaczyli uszkodzony przystanek autobusowy oraz opla, w którym siedział mężczyzna. Żołnierze uniemożliwili kierującemu oddalenie się z miejsca i natychmiast powiadomili Policję.

Mundurowi zatrzymali 24-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko dwa promile alkoholu. Mężczyzna posiadał również czynny zakaz sądowy kierowania pojazdami mechanicznymi. To jednak nie był koniec kłopotów mieszkańca powiatu legionowskiego. Okazało się bowiem, że pojazd którym poruszał się 24-latek został przez niego skradziony tego samego dnia, z jednej z posesji na terenie gminy Nieporęt.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał śledczy z Nieporętu przedstawili mu zarzuty. Mężczyzna przed sądem odpowie za kradzież pojazdu, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.