Bezpiecznie nad wodą nad Zalewem Zegrzyńskim

Nad Zalewem Zegrzyńskim realizowana jest kolejna akcja w ramach projektu projektu „Bezpiecznie na wodą”, którą organizuje Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przy współpracy z Warszawskim Komisariatem Policji Rzecznej a także Legionowskim WOPR.

W poniedziałkowej konferencji udział wzięli Anna Katarzyna Brzezińska członek zarządu województwa mazowieckiego, dyrektor Muzeum Sportu – Sławomir Majcher, Prezes WOPR Legionowo – Krzysztof Jaworski, Bartek Marszałek z ORLEN Team, a także Aleksandra Wasiak z Komisariatu Policji Rzecznej.

Projekt zakłada szkolenie w zakresie zagrożeń wynikających z przebywania nad wodą i ich przeciwdziałaniu. Wykwalifikowani ratownicy, jak również sportowcy, przedstawiają w przystępny sposób jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych podczas wypoczynku nad wodą. Pokazują ponadto podstawy reanimacji, najlepsze sposoby działania w sytuacji zagrożenia oraz jak dbać o otaczające nas środowisko naturalne.

Zrealizowano już bezpłatne szkolenia dla ponad 10 tys. dzieci i młodzieży. Dla uczestników został stworzony specjalny komiks edukacyjny oraz wystawa mobilna, która jest prezentowana podczas spotkań. Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.