Będzie więcej SKM-ek z Legionowa do Warszawy

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski podpisał z zastępcą prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Renatą Kaznowską, list intencyjny dotyczący zwiększenia ilości połączeń pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej z Legionowa do Warszawy. W porozumieniu mowa jest o zwiększeniu z 38 do 60 połączeń na dobę kursowania linii SKM S3 i S4. W spotkaniu udział wzięła również Katarzyna Strzegowska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy oraz Katarzyna Strzegowska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie odwiedziły Legionowo w celu podpisania listu intencyjnego z władzami miasta. Wypracowywane jest bowiem nowe porozumienie, którego ideą jest zwiększenie liczby pociągów SKM obsługujących Legionowo na trasie z Warszawą. Zmiany mają nastąpić w drugiej połowie roku.

SKMek więcej o 60%

Zgodnie z nowymi ustaleniami, liczba pociągów linii S3, a także S4 ulegnie łącznie zwiększeniu o około 60%! W rozkładzie pojawi się łącznie zamiast 38 ok. 60 przejazdów z Legionowa do stolicy. Pociągi te będą jeździć na trasach przez Dworzec Gdański i Warszawę Wschodnią. Zwiększona zostanie częstotliwość połączeń w szczycie zarówno porannym, jak i popołudniowym. Zmiany te wymagać będą analizy ewentualnej korekty sieci linii lokalnych (autobusowych), aby usprawnić połączenie z przystankami kolejowymi.

Kolejnym etapem zwiększenia liczby pociągów na trasie Legionowo – Warszawa, jest zawarcie porozumienia określającego wysokość dotacji legionowskiego samorządu do zwiększonej pracy przewozowej. Nowe rozwiązania wpłyną na poprawę komfortu podróżowania oraz zapewnią więcej możliwości dojazdu pasażerom z Legionowa jeżdżącym pociągami do Warszawy.

– Zainteresowanie mieszkańców połączeniami kolejowymi w stronę Warszawy jest ogromne. Zwłaszcza od momentu, gdy na terenie miasta pojawiły się: autobusy Darmowej Komunikacji Miejskiej, system rowerów miejskich oraz hulajnogi elektryczne. Wszystkie te elementy umożliwiają szybkie i proste dotarcie do legionowskich stacji, które w ostatnim okresie przeżywają prawdziwe oblężenie. Cieszy mnie wzrastający trend znaczenia komunikacji zbiorowej, dlatego od dawna podejmowaliśmy rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego o zwiększenie liczby połączeń pociągów linii S. Uda nam się dzięki temu znacząco zwiększyć liczbę kursów i mam nadzieję zachęcić kolejnych mieszkańców do zmiany auta na komunikację miejską. Trzeba również podkreślić, że podróżowanie koleją jest obecnie szybkie i bezpieczne, a dzięki Karcie Legionowianina stosunkowo tanie – mówi Roman Smogorzewski Prezydent Miasta Legionowo.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.