Dziś w nocy doszło do awarii Systemu Rejestrów Państwowych, która utrudniła pracę urzędów stanu cywilnego. W większości placówek awarię udało się już usunąć, ale wciąż nie da się uzyskać odpisu zupełnego aktu małżeństwa.

W nocy rządowi informatycy instalowali nową wersję systemu informatycznego Źródło, co doprowadziło do awarii.

W rezultacie urzędnicy w całej Polsce nie mogli dziś rano sprawdzić w komputerach bazy PESEL, imion i nazwisk, dat urodzenia. Utrudniło to wydawanie aktów stanu cywilnego.

Większość elementów Systemu Rejestrów Państwowych działa już normalnie. Wciąż jednak nie da się uzyskać odpisu zupełnego aktu małżeństwa.

Urząd Stanu Cywilnego – odnotowuje utrudnienia związane z działaniem systemu, stąd nieco większe niż zazwyczaj kolejki. Pracownice starają się zapewnić jak najlepszą obsługę, by mieszkańcy nie odczuli tych problemów, z którymi boryka się cała Polska. Wydział Spraw Obywatelskich – korzystający z rejestru dowodów osobistych oraz rejestru peseli działa bez większych przeszkód. Zwiększona liczba klientów nie jest związana z awarią systemu, lecz z końcem roku oraz akcją wymiany dowodów osobistych. – informuje Tamara Mytkowska – rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowo.

/PJ,MK/ za RMF24

Podziel się z innymi