Areszt i policyjny dozór dla pary włamywaczy

Kryminalni z Legionowa i Wieliszewa zatrzymali 36-latkę i 38-latka podejrzanych o włamania do domków letniskowych na terenie gminy. Jak ustalili śledczy złodziejski duet, działając wspólnie i w porozumieniu, od połowy października br. dokonał pięciu włamań. Łupem pary padły głównie elektronarzędzia, sprzęt agd oraz inne przedmioty pozostawione w domkach. Podejrzani usiłowali również ukraść campera zaparkowanego na terenie jednej z działek. Postanowieniem sądu rejonowego w Legionowie, po przedstawieniu zarzutów, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, wobec kobiety policyjny dozór. Teraz może im grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wieliszewie zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do jednego z domków letniskowych na terenie gminy. Sprawcy po podważeniu okna, dostali się do wnętrza skąd dokonali zaboru kluczyków do pojazdu. Następnie usiłowali ukraść zaparkowanego na posesji campera, jednakże zostali spłoszeni przez przejeżdżający pojazd ochrony.

Sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego z Legionowa i Wieliszewa. W przeciągu dwóch dni od zdarzenia ustalili i zatrzymali osoby podejrzane o to przestępstwo czyli 36-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę – mieszkańców powiatu legionowskiego. Policjanci podczas przeszukań ujawnili i odzyskali rzeczy, które pochodziły z innych włamań.

Śledczy po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo popełnione przez ten duet. Para od połowy października br. dokonała na terenie gminy Wieliszew pięciu włamań do domków letniskowych. Mieszkańcy powiatu legionowskiego już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek policjantów i legionowskiej prokuratury sąd wobec 38-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, zaś 36-latka trafiła pod policyjny dozór.

Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawiania wolności. Zatrzymany 38-latek za kratki trafić może nawet na 15 lat, gdyż jak ustali policjanci działał on w warunkach recydywy.

Śledczy z Wieliszewa nie wykluczają kolejnych zarzutów dla pary włamywaczy.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.