Areszt dla 51-latki i jej partnera za znęcanie się nad matką

Jabłonowscy policjanci zatrzymali 51-latkę i jej 42-letniego partnera podejrzanych o znęcanie się nad matką kobiety. Jak ustalili funkcjonariusze, para będąc pod wpływem alkoholu wszczynała awantury. Mężczyzna wyzwał starszą kobietę, zaś jej córka poza agresją słowną stosowała również przemoc fizyczną oraz zaniedbywała potrzeby życiowe kobiety. Agresywna para trafiła do policyjnego aresztu, następnie na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresztował oboje. Za przestępstwo znęcania się czekają ich surowe konsekwencje.

W piątek do tymczasowego aresztu na 3 miesiące trafiła 51-letnia kobieta i jej 42-letni partner, podejrzani o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad matką kobiety. Do zatrzymania doszło podczas interwencji zgłoszonej przez zaniepokojonych, losem starszej kobiety, sąsiadów. Funkcjonariusze po uzyskaniu informacji, że para znęca się na 75-latką wszczęli procedurę Niebieskie Karty i zatrzymali agresorów.

Podczas czynności prowadzonych w sprawie, po przesłuchaniu świadków i zebraniu dowodów policjanci ustalili, że para będąc pod wpływem alkoholu, od kilku miesięcy, wszczynała kobiecie awantury, wyzywała ją słowami wulgarnymi. Dodatkowo 51-latka popychała, szarpała i uderzała matkę. Zaniedbywała również jej potrzeby życiowe.

Finał tych zachowań mógł być tylko jeden. Para w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszała zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego na osobą nieporadną z uwagi na wiek i stan zdrowia. Prokurator prowadzący śledztwo wystąpił do sądu z wnioskiem o najsurowszy środek zapobiegawczy dla domowych agresorów. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował oboje na okres 3 miesięcy.

Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi, w dodatku nieporadnymi ze względu na wiek czy stan zdrowia grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.