Areszt dla 29-latka za rozbój popełniony w recydywie

Policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o przestępstwo rozboju popełnione na obywatelu Ukrainy. Jak ustalili śledczy, sprawca tego zdarzenia wielokrotnie uderzył pokrzywdzonego w twarz, a następnie ukradł mu pieniądze w kwocie 2500 zł. Na wniosek śledczych, decyzją sądu, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo.

11 grudnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść w pobliżu jednego z hosteli na terenie miasta. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca zwabił poszkodowanego obywatela Ukrainy przed budynek, a następnie wielokrotnie uderzył go w twarz, po czym z kieszeni jego kurtki wyjął portfel i zabrał 2500 zł. Legionowscy policjanci zajmujący się tym zdarzeniem już następnego dnia ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 29-letni mieszkaniec Legionowa. Stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że 29-latek popełnił ten czyn w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Na wniosek śledczych, decyzją sądu zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agata Halicka

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.