Apel Legionowskich Ratowników Medycznych

Publikujemy Apel wystosowanych przez Ratowników Medycznych Legionowskiego Pogotowia Ratunkowego. Prosimy o jego udostępnienie.

Drodzy Państwo, wobec stanu epidemii wirusem COVID-19 (koronawirus), chcielibyśmy serdecznie podziękować za wsparcie i pomoc materialną jakiej doświadczamy każdego dnia od mieszkańców Powiatu Legionowskiego.
Nikt z nas nie potrafi przewidzieć czasu trwania aktualnego stanu epidemiologicznego, który wymusza na nas stosowanie wyspecjalizowanych środków ochrony indywidualnej.
Na dzień dzisiejszy dysponent zespołów ratownictwa medycznego w Powiecie Legionowskim, jakim jest NZOZ Legionowo, wyposaża nas w wystarczającą ilość środków dezynfekcyjnych oraz pakietów ochrony osobistej. Mając na uwadze, pogłębiający się deficyt tych produktów na rynku polskim oraz co raz to większy problem z ich dostępnością, chcielibyśmy prosić o pomoc.

Zwracamy się z apelem „ Podziel się jeśli możesz”

Co jest nam potrzebne?

-Maski FFP2 i FFP3
-maski chirurgiczne trójwarstwowe
-przyłbice
-gogle/ okulary ochronne
-fartuchy jednorazowe
-termometry
-płyny dezynfekcyjne ( wraz z charakterystyką produktu)
-maseczki chirurgiczne bawełniane
-kombinezony ochrony indywidualnej

W inicjatywę szycia maseczek, zaangażował się również Hufiec ZHP Legionowo. Osoby, które posiadają materiał, są chętne do transportu bądź posiadają umiejętności szycia, prosimy o kontakt z wyżej wymienioną organizacją.
Pragniemy również podkreślić, iż w zakresie przekazywanych wyrobów medycznych, w tym w szczególności masek FFP2, FFP3 i chirurgicznych, jesteśmy zobligowani do stosowania tylko i wyłącznie wyrobów spełniających stosowne wymagania i posiadające atesty. Mając to na uwadze, prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem NZOZ Legionowo ul. Sowińskiego 4.

Ponadto my ratownicy, bez obaw i strachu chcemy nieść pomoc dla pacjentów, dlatego prosimy o niezatajanie informacji wśród osób, które w okresie ostatnich 14 dni miały bliski kontakt z osobą zakażoną lub z osobą z podejrzeniem zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
Wierzymy również, że w czasie kryzysu jesteśmy w stanie zintegrować się i wspomóc najbardziej potrzebujące jednostki walczące o jak najszybszy powrót do normalności.

Dziękujemy za okazane wsparcie

Ratownicy Legionowskiego Pogotowia Ratunkowego🚑

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.