Amerykańscy studenci w Legionowie

Studenci O’Neill School Uniwersytetu Indiana od kilku miesięcy współpracują z Urzędem Miasta Legionowo w ramach projektu prorozwojowego. Opiera się on na długoterminowej analizie procesów zachodzących w Legionowie w sprawach ekonomicznych, socjalnych i społecznych. Dwudziestka amerykańskich gości wraz ze swoim profesorem odwiedziła nasze miasto

W ramach spotkania mieli oni możliwość zwiedzić Legionowo, zapoznać się z jego historią mocnymi i słabymi stronami. Głównymi zagadnieniami, którymi zajmują się studenci jest:
– Analiza poprzednich projektów/programów dla osiedli na terenie Legionowa wraz z ewaluacją.
– Rozważenie przyszłych projektów wzmacniających społeczność w oparciu o dobre praktyki z obszarów miejskich Ameryki i Europy.
– Propozycja planu rozwoju kapitału ludzkiego.
– Rozwój planu działania (dalszych/uzupełniających projektów), który uwzględnia osiedla, Miasto Legionowo oraz Uniwersytet Warszawski.

Goście ze Stanów Zjednoczonych podkreślali, że wizyta w Polsce oraz Legionowie była dla nich niezwykle ciekawa i owocna. Praktycznie na każdym kroku spotykali wyjątkowo sprawny i rozbudowany system komunikacji miejskiej, który umożliwia dostanie się w każde miejsce. Zwracali uwagę, że w Stanach Zjednoczonych dobrze skomunikowane są jedynie największe miasta natomiast te mniejsze wymagają od mieszkańców używania samochodów. Podkreślali też wyjątkowość dwóch projektów miejskich – Areny Legionowo oraz Centrum Komunikacyjnego – mówi Rafał Florczyk pracownik Referatu Strategii i Funduszy zewnętrznych opiekujący się projektem.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.