60-latka znęcała się nad własnym ojcem

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 60-letniej mieszkance Legionowa. Kobieta znęcała się psychicznie nad swoim ojcem. Mężczyzna nie mogąc dłużej znieść poniżania zgłosił sprawę Policji. Wystarczył jeden telefon, by odizolować córkę od ojca i zakończyć jego dramat. Prokurator zastosował wobec kobiety policyjny dozór i nakazał jej opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z legionowskiej komendy otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że 60-letnia mieszkanka miasta znęca się nad swoim ojcem. Policjanci bezzwłocznie udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres. W rozmowie ze starszym mężczyzną dowiedzieli się, że jego 60-letnia córka od blisko roku stosuje wobec niego przemoc. Przez ten czas, kobieta będąc pod wpływem alkoholu wszczynała awantury, w trakcie których wyzywała go i poniżała, zakłócał również spoczynek nocny. Sprawczyni przemocy domowej została zatrzymana przez policjantów i odizolowana w policyjnej celi. Badanie alkomatem wskazało, iż w momencie zatrzymania kobieta miała w organizmie ponda 2, 5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad osoba najbliższą. Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór oraz nakazał jej opuszczenie lokalu wspólnie zajmowanego z ojcem. Kobieta ma także zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonwej w Legionowie.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na przemoc. Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać ludzki dramat i pomóc krzywdzonej osobie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.