24-latek odpowie za posiadanie narkotyków

Mundurowi z Legionowa zatrzymali 24-latka, u którego ujawnili środki odurzające. Tester narkotykowy wskazał na mefedron i metamfetaninę. Mężczyzna już usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałania narkomanii. Za posiadanie substancji niedozwolonych grozi kara do 3 lat pozbawianie wolności.

W piątek w godzinach popołudniowych legionowscy wywiadowcy kontrolując pustostany na terenie miasta podjęli czynność legitymowania wobec pary młodych osób. Podczas czynności służbowych funkcjonariusze w odzieży mężczyzny oraz w miejscu gdzie siedziała para ujawnili dwie torebki strunowe z białym proszkiem. Ujawniony proszek zabezpieczono, a para została przewieziona do komendy. Tam podczas dalszych czynności m. in. kontroli osobistej 24-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kolejne trzy dilerki z białym proszkiem. Badanie narkotesterem potwierdziło, że biały proszek to mefedron i matamfetamina.

Podczas dalszych czynności procesowych śledczy przesłuchali oboje zatrzymanych. Ze złożonych zeznań wynikało, że narkotyki należą do 24-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji odurzających za co zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Czynności w tej sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.