16-latek z narkotykami

Policjanci z legionowskiej komendy patrolując teren miasta zatrzymali 16-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. W miejscu zamieszkania nieletniego zabezpieczyli wagę i torebki strunowe. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend, gdy funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie kontrolowali na terenie miasta te miejsca, w których gromadzi się młodzież. Około godziny 19:00 podjęli czynności legitymowania wobec dwójki młodych osób. Nerwowe zachowanie 16-latka wzbudziło podejrzenia policjantów. W portfelu młodego człowieka ujawnili czarną torebkę z białym proszkiem. Mieszkaniec powiatu został przewieziony do komendy.

Podczas dalszych czynności 16-latek przyznał się, iż w bieliźnie ukryte ma jeszcze kilka porcji środków odurzających. Policjanci łącznie zabezpieczyli 18 porcji mefedronu. Ponadto w miejscu zamieszkania zabezpieczyli wagę i torebki strunowe. Nieletni po wykonaniu czynności został przekazany pod opiekę matki.

Materiały dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się nieletni zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Legionowie.

Policjanci apelują do rodziców o szczególna czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Czas spędzany poza domem, zwłaszcza podczas wakacji, może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z tytoniem, alkoholem czy środkami, których posiadanie jest zabronione. W przypadku osób, które nie ukończyły jeszcze 18 roku życia stanowi to przejaw demoralizacji. Natomiast posiadanie środków odurzających jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi również czyn karalny.

kom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.