15-latek odpowie przed sądem

Policjanci Zespołu ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii legionowskiej komendy zatrzymali 15-letniego mieszkańca Legionowa. Chłopak podejrzany jest o posiadanie środków odurzających. Po wykonaniu czynności w komendzie uczeń został przekazany pod dalsza opiekę rodzicom, a środki które posiadał trafiły do ekspertyzy. Teraz małoletni odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich za swoje zachowanie.

Funkcjonariusze Zespołu ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii legionowskiej komendy podczas patrolu w pobliżu jednej ze szkół otrzymali informacje, że jeden z uczniów może posiadać środki odurzające. Niezwłocznie udali się do szkoły gdzie za zgodą dyrektora szkoły oraz w obecności rodzica przeszukali 15-letniego chłopaka.

Podczas czynności znaleźli przy 15-latku w bieliźnie torebkę z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego o wadze 4,3 grama. Natomiast w piórniku pieniądze w kwocie ponad 500 zł i okopconą fifkę do palenia. Ponadto małoletni posiadał przy sobie otwartą paczkę papierosów, a w niej kolejną fifkę i zapalniczkę.

Po wykonaniu czynności chłopak został przekazany pod dalszą opiekę rodzicom. Zawartość torebki, która została znaleziona przy uczniu zostanie zbadana w laboratorium. Będzie wtedy wiadomo czy są to narkotyki czy dopalacze. Za swoje zachowanie 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Zbliżają się wakacje, okres wyjazdów. Letnia pogoda sprzyja spędzaniu czasu na dworze. Policjanci apelują do rodziców, aby zawracali uwagę na to co robią i gdzie przebywają ich dzieci. Obserwacja i nadzór nad naszymi pociechami może zapobiedz wielu nieprzyjemnym wydarzeniom.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.