100 milionów dla mieszkańców

Budżet Powiatu Legionowskiego po raz pierwszy w historii przekroczył okrągłą kwotę 100 milionów, a to oznacza, że samorząd będzie mógł już wkrótce przeznaczyć dodatkowe pieniądze na inwestycje.

Powiat Legionowski chętnie korzysta z dodatkowych środków zasilających jego zasoby finansowe. Są nimi m.in. pieniądze pozyskane z: Narodowego Funduszu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówka), rezerwy drogowej, budżetów gmin z terenu powiatu.
Dzięki pozyskanym funduszom, mimo utraty ogromniej części budżetu w wyniku „janosikowego”, Powiat rokrocznie realizuje inwestycje za grubo ponad 20 milionów zł. W 2015 r. największymi przedsięwzięciami są: przebudowa ulic Sobieskiego i Krakowskiej w Legionowie, budowa kładki pieszo-rowerowej w miejscu byłego przejazdu kolejowego przy ul. Parkowej w Legionowie, remont ul. Izabelińskiej w Nieporęcie, rozbudowa Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie wraz z termodernizacją i zagospodarowaniem terenu.

Podziel się z innymi

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.