Legionowo: Areszt za rozbój na 15-latku

Niewiele czasu potrzebowali policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy, aby ustalić i zatrzymać podejrzanego o brutalny rozbój. Napastnik zaatakował na ulicy 15-latka zagroził mu nożem, dotkliwie pobił, a potem ukradł telefon komórkowy. W ręce kryminalnych, wpadł 28-letni Adrian C. Mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach recydywy i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Smartphone wrócił do nastolatka.

W ubiegłym tygodniu we wtorek około 22.00 policjanci z Legionowa zostali powiadomieni przez rodzica nastolatka, że w okolicy ul. Żelaznej doszło do rozboju na jego dziecku.

Jak ustalili śledczy przed 17.00 nastolatek wysiadł z autobusu. Idąc lasem poczuł uderzenie i atak od tyłu. Napastnik przystawił małoletniemu do skroni nóż do cięcia tapet i zażądał od niego oddania telefonu komórkowego. Kiedy chłopiec odmówił, napastnik uderzył go w głowę. 15-latek wyrwał się i zaczął uciekać. Jednak po chwili sprawca dogonił go, przewrócił na ziemię i dotkliwie pobił. Kiedy już agresor doprowadził chłopca do stanu bezbronności zabrał mu telefon komórkowy. Potem jeszcze groził, że jak chłopak zgłosi przestępstwo na Policję to go zabije. Po wszystkim sprawca uciekł.

Legionowscy policjanci z wydziałów kryminalnego i prewencji po uzyskaniu informacji o przestępstwie błyskawicznie przystąpili do działania, aby zatrzymać sprawcę rozboju. Sprawdzili okolicę, obejrzeli monitoring i wykonali szereg innych czynności. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że mężczyzna, który prawdopodobnie napadł na chłopca jechał z nim jednym autobusem.

Już następnego dnia funkcjonariusze ustalili i zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo- 28-letniego Adriana C. w jednym z mieszkań na terenie Legionowa. Przy 28-latku policjanci znaleźli telefon, który należał do pokrzywdzonego chłopca oraz nóż do cięcia tapet.

Jak ustali śledczy Adrian C. pod koniec września tego roku był już zatrzymywany przez Policję i wówczas stanął pod zarzutem kierowania gróźb karalnych z użyciem noża znajomym. Policjanci połączyli dwie sprawy i skierowali do Prokuratury wniosek o tymczasowy areszt dla podejrzanego.

Śledczy podczas wykonywania czynności w tych sprawach ustalili ponadto, że 28-latek w marcu tego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę 8 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa rozboju oraz grożenia.

Po wykonanych czynnościach 28-latek został doprowadzony do miejscowej Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty karne w warunkach recydywy. Sąd poparł wniosek policjantów i Prokuratury i tymczasowo aresztował Adriana C. na trzy miesiące. Może mu teraz grozić kara 18 lat więzienia.

KPP Legionowo