Dozwoloną prędkość przekroczyli ponad dwukrotnie

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego szczególnie w okresie zimowym. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna zdarzeń drogowych.

Zimą warunki na drogach mogą być nieprzewidywalne. Opady atmosferyczne, śliska nawierzchnia powodują zmniejszenie przyczepności pojazdów, co w połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Aby przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci z legionowskiej drogówki, kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

Przedwczoraj funkcjonariusze legionowskiej drogówki przerwali szybką i niebezpieczną jazdę dwóm kierowcom, którzy jechali przez obszar zabudowany w Łasze z prędkością ponad dwukrotnie większą niż jest to dozwolone. Kierowcy stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, został ukarany wysokim mandatem, a do jego konto dopisanych zostało 10 pkt. karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi