Chotomów: Łapówka od kierowcy po spożyciu alkoholu

Policjanci z Jabłonny zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Okazało się, że 58-latek jest w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna w trakcie policyjnych czynności próbował ratować się łapówką. Teraz Roman M. nie tylko będzie odpowiadał za wykroczenie ale jego sytuacja jest dużo bardziej poważana. Podejrzany bowiem jest o próbę przekupienia funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

W środę po godz. 22.00 policjanci z komisariatu w Jabłonnie w Chotomowie na ul. Partyzantów zatrzymali do kontroli drogowej osobowego fiata. Podczas policyjnych czynności okazało się, że siedzący za kierownicą 58-latek jest w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,27 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się mundurowym, że wypił wcześniej trochę alkoholu, ale może im dać pieniądze w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych.

Kierujący zaproponował policjantom 50 złotych, aby zmienili swoje zamiary. Policjanci zatrzymali 58-latka i przewieźli go do komendy. Mężczyzna usłyszał dzisiaj w prokuraturze zarzut dotyczący przekupstwa.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę prokurator wobec Romana M. zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

KPP Legionowo