Zegrze: Piknik Ratowniczy w bazie WOPR

W sobotę (10.06) na terenie bazy Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu odbył się piknik "Bezpieczne Wakacje", którego organizatorami było Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wojewódzka Stacja Transportu Sanitarnego Meditrans, Szkoła Główna Służby Pożarniczej oraz Komisariat Rzeczny Policji z Komendą Powiatową Policji i gospodarze czyli ratownicy z Legionowskiego WOPR.

Do Zegrza przyjechał również Marek Tombarkiewicz - wiceminister zdrowia. Każdy kto odwiedził bazę ratowniczą nad Jeziorem Zegrzyńskim, mógł zobaczyć pokaz udzielania pomocy oraz koordynacji służb w sytuacji wypadku drogowego.

Drugi pokaz przeprowadzono na wodzie. Scenariusz zakładał wywrócenie się łodzi z dwiema osobami na pokładzie, które znalazły się w wodzie. Na miejscu pojawił się skuter z ratownikami oraz łódź ratownicza WOPRu i karetka wodna Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po osobę poszkodowaną przyjechała karetka naziemna. Drugą osobę w ciężkim stanie, po reanimacji przekazano załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podczas pikniku swoje stoiska przygotowały wszystkie służby ratunkowe. Nie zabrakło nauki pierwszej pomocy, prezentacji sprzętu strażackiego, policyjnych motorów czy sprzętu jakim posługują się ratownicy w górach.

Na koniec pikniku wszyscy obecni mogli zobaczyć start śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Daniel Pruss, Marek Karpowicz