Poszukiwani przez sąd zatrzymani w miniony weekend

W miniony weekend na terenie powiatu legionowskiego stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Podstawą do zatrzymani 26,37 i 39-latka były nakazy doprowadzenia wydane przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Mężczyźni zgodnie z dyspozycją sądu zostali przewiezieni do zakładów penitencjarnych celem odbycia zasądzonych kar.

Przyczyny ukrywania się osób poszukiwanych przed organami ścigania są zawsze te same, chęć uniknięcia zasądzonej kary i pozostania jak najdłużej na wolności. Tak było i w tych przypadkach.

Pierwszy z poszukiwanych mężczyzn został zatrzymany w piatek przez policjantów z Wieliszewa. 37-latek zgodnie z nakazem doprowadzenia wydanym przez legionowski sąd w zakładzie karnym spędzi 6 miesięcy.

Tego samego dnia policjanci ze stołecznych oddziałów prewencji, na jednej z ulic w Legionowie zatrzymali kolejnego poszukiwanego. 39-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego zgodnie z dyspozycją sądu w zakładzie penitencjarnym spędzi 3 miesiące.

Trzeciego z poszukiwanych mężczyzn w niedzielę zatrzymali policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy. 26-letni mężczyzna decyzją sądu w zakładzie karnym pozostanie na 5 miesięcy.

Te zatrzymanie, to jasny i czytelny sygnał ze strony organów ścigania o nieuchronności kary. Za popełnione przestępstwa prędzej czy później ich sprawcy będą musieli odpowiedzieć.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi