Legionowski: Niespokojne święta Bożego Narodzenia

W czasie gdy wszyscy zasiadali do wigilijnej wieczerzy, służby ratunkowe powiatu legionowskiego nie miały łatwo. Strażakom przygotowującym swoją "strażacką" wigilię, przerwał dzwonek alarmowy i głos dyspozytora mówiący o pożarze domu w Trzcianach.

Nie tylko służby pełniące stały dyżur ale również ochotnicy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Chotomowie i Jabłonnie oderwani zostali od radosnego świętowania i szybko udali się nieść pomoc najpierw przy pożarze w Trzcianach a następnie w Michałowie Reginowie gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów.

Do tych zdarzeń wyjeżdżały również zespoły ratownictwa medycznego z Jabłonny, Zegrza i Legionowa oraz policjanci z komisariatu w Jabłonnie oraz z Wydziału Ruchu Drogowego w Legionowie.

Gdy wszyscy powrócili już do swoich miejsc dyżurowania, wpłynęło kolejne zgłoszenie dla zespołu Ratownictwa Medycznego z Legionowa. Zespół W01-171 udał się na ulicę Marysieńki, gdzie na pomoc czekał pacjent. Lekarz podjął decyzję o transporcie do szpitala. Niestety pacjent ważył około 150 kg, więc o pomoc w zniesieniu do karetki poproszono również legionowskich strażaków.

Strażacy, Policjanci, Ratownicy Medyczni - oni wszyscy dbali o bezpieczeństwo w świąteczny czas, aby inni mogli spokojnie z najbliższymi zasiąść przy wigilijnym stole.

Wig