Legionowo: Zabezpieczono papierosy z przemytu

Policjanci z wydziałów kryminalnego oraz do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zatrzymali Wiesława M. Mężczyzna w swoim samochodzie miał ponad 950 sztuk paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych. Straty skarbu państwa z tytułu nielegalnego towaru to ponad 20 tysięcy złotych Teraz 66-latek odpowie za wykroczenie z przepisów karno- skarbowych.

Policjanci z legionowskiej komendy ustalili, że 66-letni Wiesław M. może zajmować się handlem towarami bez polskich znaków akcyzy. Od tej pory próbowali "namierzyć" mężczyznę.

W piątek na ul. Sowińskiego w Legionowie policjanci zauważyli Wiesława M., jadącego samochodem. Funkcjonariusze zatrzymali 66-latka do kontroli drogowej. W trakcie przeszukania pojazdu na tylnej kanapie policjanci znaleźli 950 sztuk paczek papierosów różnej marki bez polskich znaków skarbowych.

Mężczyzna po usłyszeniu zarzutu przyznał się do niego i wyjaśnił, że znalezione papierosy są jego własnością i kupił je w Warszawie. Po wykonaniu czynności Wiesław M. został zwolniony do domu.

Mężczyźnie za popełnione wykroczenie zgodnie z Ustawą Karno – Skarbową grozi kara grzywny i przepadek zabezpieczonego towaru.

/KPP Legionowo/