Legionowo: W barze ukrywał papierosy bez akcyzy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejną osobę, która posiadała wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze ujawnili ponad 14 tyś. sztuk papierosów i 26 kg krajanki tytoniowej. Za to przestępstwo 58-latkowi grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją pozyskali informacje na temat mężczyzny, który w jednym z barów na terenie Legionowa może posiadać i dystrybuować nielegalne papierosy. Funkcjonariusze dokładnie przygotowali działania i podjęli obserwację.

W efekcie przeprowadzonych czynności zatrzymali 58-letniego Waldemara K., a w barze ujawnili 1000 sztuk papierosów. Kolejne 4800 sztuk znaleźli w aucie należącym do mężczyzny. Następnie udali się do miejsca zamieszkania zatrzymanego, gdzie zabezpieczyli kolejne 8240 sztuk papierosów oraz 26 kg krajanki tytoniowej.

Właściciel kontrabandy usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych, za ten czyn grozi wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

KPP Legionowo

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: